Китайски съд нареди забрана в страната за продажба на iPhone. Това стана заради патентни спорове между американския производител на чипове Qualcomm и компанияа Apple, предаде БГНЕС.
"Дълбоко ценим взаимоотношенията си с клиентите и рядко прибягваме до съда за помощ, но също така ние вярваме в нуждата да запазим интелектуалната си собственост. Apple продължава да се възползва от нашата интелектуална собственост, докато отказва да ни компенсира. Решението на съда е допълнително потвърждение на силата на патентите на Qualcomm”, заяви Дон Розенберг, изпълнителен вицепрезидент и генерален съветник на Qualcomm.
От Apple все още не са дали коментар.
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 19:00 „Ще ви разкажем играта!": Осили, кърлежи и джунгла до колене изкараха хората извън нерви
- 18:45 Русинова след трагедията на АМ "Тракия": Днес убихме две деца с некомпетентност и безхаберие