Сляп мъж съди световноизвестното издание “Плейбой”, защото уебсайтът им не бил достъпен за хора с нарушено зрение, предадоха световните агенции.
Доналд Никсън твърди, че компанията нарушава закон от 1990 г., който забранява дискриминацията на хора с увреждания. Оказва се, че уебсайтовете на “Плейбой” не са съвместими с програмата за конвертиране от текст към говор, която Никсън използва.
“Знам, че всички си мислите, че снимките в сайтовете на “Плейбой” са най-важни, но там има и интересни статии”, казва Никсън.
Целта на делото е компанията да преработи електронните си сайтове така, че да могат да бъдат използвани от хора с нарушено зрение. Според американското законодателство “Плейбой” може да бъдат глобени със сума от 55 хил. до 110 хил. долара.
Към момента няма официален коментар от страна на изданието.
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 19:00 „Ще ви разкажем играта!": Осили, кърлежи и джунгла до колене изкараха хората извън нерви
- 18:45 Русинова след трагедията на АМ "Тракия": Днес убихме две деца с некомпетентност и безхаберие