Чарът и добрият външният вид могат да помогнат, но най-безотказният начин да си осигурим втора среща, е да споделим храната си, обикновено десерта, съобщи в. "Майл он сънди", цитиран от БТА.
Психолози от университета в Лийдс анализираха как се хранят участниците в телевизионно шоу за първи срещи, в които потенциални партньори отиват с непознати в ресторант. 60 от двойките са дали на другия да опита храната им, а 49 не са. Повечето от хората, споделили храната си, са се уговорили за втора среща, при 42 процента от другите.
Най-често току-що запозналите се хора са споделяли десерта си.
"Даването на храна на другия може да е един вид ухажване, да сигнализира сексуален интерес" - пишат учените в сп. "Апетит".
Прочетете още
- 09:00 Александър Сано: Културата е битка за оцеляването ни като нация ВИДЕО
- 15:00 Жена сигнализира за измама с цените при сергии за продажба на череши в София
- 17:00 Деца превърнаха „Витошка" в изпитателна писта с въже и тротинетка ВИДЕО
- 18:00 Войната на пътя има верига от съучастници - от фиктивните прегледи до липсата на контрол