Хализи българи се събраха да аплодират папа Франциск на бул. "Цар Освободител". Главата на католическата църква в момента пътува по булеварда със своя папамобил към площад "Александър I" и приветства събралото се множество.
На площада по програма ще се състои света литургия. Тя ще започне в 16.45 ч.
Дикторът предупреди от приготвената за литургията сцена, че по време на службата не трябва да се веят знамена и лозунги. А хората, които искат да получат причастие, трябва преди това да са се изповядали.
Прочетете още
- 08:15 Трус във ВМЗ - Сопот: Целият управителен съвет подаде оставка
- 22:00 Гризачите стават все по-устойчиви на отрови - задава ли се нова пандемия?
- 21:00 Докато чакаме безопасни пътища: В Казанлък кърпят дупки направо в локвата ВИДЕО
- 00:01 Днес е 26.6.2026 - огледалната дата, която според мнозина сбъдва желания