Красимир Анев достигна нов връх в своята кариера. 31-годишният биатлонист спечели титлата в индивидуалната дисциплина на 20 км на европейското първенство в Минск.
Така след двете бронзови и две сребърни отличия на предишните два шампионата на Стария континент, самоковецът стигна до първата си титла, информира bTV.
Анев направи само един пропуск при четирите си стрелби и измина трасето за 53:18.1 минути. Авансът му пред втория Тарей Бьо от Норвегия е повече от 3 секунди. Бронзовият медал е за друг норвежец - Ендре Стрьомсхайм.
Владимир Илиев завърши 23-и с 6 грешни изстрела, Антон Синапов - 51-ви също с 6 грешки, а Димитър Герджиков не финишира.
Титлата на Краси е втора в историята на мъжкия ни биатлон. Пред 2017 г. Владимир Илиев триумфира в спринта на 10 км в Полша.
Това е девети медал за Красимир Анев от европейски първенства.
Прочетете още
- 09:00 Александър Сано: Културата е битка за оцеляването ни като нация ВИДЕО
- 15:00 Жена сигнализира за измама с цените при сергии за продажба на череши в София
- 17:00 Деца превърнаха „Витошка" в изпитателна писта с въже и тротинетка ВИДЕО
- 18:00 Войната на пътя има верига от съучастници - от фиктивните прегледи до липсата на контрол