Интензивен трафик има към границата ни с Турция. Гастарбайтерите, които традиционно лятото пътуват от Европа към родината си, образуваха опашки по граничните пунктове. Най- натоварен е пунктът „Капитан Андреево”.
Има девет колони с автомобили. Пунктът работи на пълен капацитет. 9000 коли са преминали вчера през „Капитан Андреево”, днес се очаква бройката да бъде по-голяма, информира bTV.
„Самите колони не са много големи – около 200 м. Пунктът е пълен на 1/3. Ако пунктът се запълни на 100%, възможността е да се въведат облекчени гранични проверки”, обясни Емил Гочев, началник на ГКПП „Капитан Андреево”.
Той допълни, че на влизане в България се избягват облекчени проверки, защото сме външна граница на Европейския съюз.
В ранните часове преминаването на граничния пункт в посока Турция отнемаше 30 минути.
Прочетете още
- 09:00 Александър Сано: Културата е битка за оцеляването ни като нация ВИДЕО
- 15:00 Жена сигнализира за измама с цените при сергии за продажба на череши в София
- 17:00 Деца превърнаха „Витошка" в изпитателна писта с въже и тротинетка ВИДЕО
- 18:00 Войната на пътя има верига от съучастници - от фиктивните прегледи до липсата на контрол