Водолази откриха потънал кораб от Втората световна война и решиха 75-годишен спор, пише Би Би Си.
Първоначално се смяташе, че корабът USS Eagle PE-56 е останал завинаги на дъното на морето заради инцидент. Откриването му обаче показва, че е бил ударен от германска подводница.
Точното местонахождение на кораба не беше ясно до юни 2018 г., когато го намериха на 8 км от брега на щата Мейн. Той се намирал на дълбочина от 91 метра, пише bTV.
„Това е един от корабокрушенските случаи, които ти влизат под кожата. Ако не го търсиш ти, тогава кой?”, споделя Раян Кинг от гмуркачите. Екипът от експерти е бил от 8 души.
Дизайнът на кораба е дело на Хенри Форд и е единственият потънал „Ийгъл” по време на сраженията. Първоначалните сведения водеха до експлозия в котелното на кораба, въпреки оцелели моряци, които твърдят, че са видели немска подводница
Прочетете още
- 16:00 "13-годишна – мъртвопияна!": Жена разказа за пияно момиче в лунапарк в Пловдив
- 17:00 Призив към младите: Гласувайте - бъдещето се създава и от вас!
- 19:44 Стрелецът, взел заложници в Киев, е елиминиран по време на задържането си СНИМКИ 18+
- 18:00 От седмица: Вода тече от спукана тръба в София. Кой ще плаща сметките?