Поредно заседание на Шуменския окръжен съд по делото за железопътния инцидент в с. Хитрино, предава БНТ.
Обвиняеми по делото са двамата машинисти, управлявали дерайлиралата влакова композиция.
Процесът започва на 15 януари 2018 г.
Припомняме, че на 10 декември 2016 г. около 5.45 ч. товарен влак, движещ се от гара "Дружба" (Бургас) към гара "Север" (Русе), дерайлира в района на гара "Хитрино". Влакът е превозвал 16 вагона със запалителни течности. Някои от цистерните се взривяват. Загиват 7 души, 29 са ранени.
Прочетете още
- 09:00 Александър Сано: Културата е битка за оцеляването ни като нация ВИДЕО
- 15:00 Жена сигнализира за измама с цените при сергии за продажба на череши в София
- 11:25 Огнен ад в Пловдивско! Стихията изпепели ферма, щетите са огромни СНИМКИ
- 18:00 Войната на пътя има верига от съучастници - от фиктивните прегледи до липсата на контрол