Горещ летен ден. Парещото слънце някак се е прокраднало през жилищните столични блокове и нагрява асфалта до температура, подходяща за приготвянето на яйца по бенедиктински. В тая следобедна тишина, когато всичко живо се е скрило на сянка и единственото движение е онова на маранята, изведнъж се чува потракването на едно топче. Шумът отеква в целия квартал. Младеж с черно горнище разбива графити спрей, кляка решително и започва да пише по тротоара.
Фсст, фсст… Изведнъж върху напуканата сива настилка се появяват мили слова: “Обичам те, Поли!” Любовта е мъртва? Романтиката вече може да се види само в киносалоните по време на посредствен лигав филм? Младежите не знаят как да се обичат, а страстта вече не минава през стомаха, а през Facebook? Нелепите, пропити с хлапашка романтика жестове вече са демоде? Напротив!
Случката е от столичен квартал и е заснета от мобилния телефон на съседка, станала свидетел на романтичния жест. Явно тийнейджърите са се скарали, а за да покаже, че наистина съжалява, младежът ще трябва да направи много повече, за да омилостиви девойката. “Ами да си тръгвам тогава, а?”, чува се да вика младежът с леко разочарование.
Момчето поглежда надолу в краката си. Вероятно се надява да не го отпратят. Вероятно се надява Поли да слезе, да го прегърне, и ако действието се развива през 80-те, заедно да отидат да хапнат някоя пастичка в близката сладкарница - ей така, да си подсладят живота още малко. “Обичайте се и бъдете по-добри! Развеселиха ме тези сладки тинейджъри!”, написа потребителката, споделила милата картинка.
Прочетете още
- 09:00 Александър Сано: Културата е битка за оцеляването ни като нация ВИДЕО
- 15:00 Жена сигнализира за измама с цените при сергии за продажба на череши в София
- 17:00 Деца превърнаха „Витошка" в изпитателна писта с въже и тротинетка ВИДЕО
- 18:00 Войната на пътя има верига от съучастници - от фиктивните прегледи до липсата на контрол