В Конго започнаха масови ваксинации срещу ебола, след като по-рано Световната здравна организация обяви извънредно положение в страната.
Епидемията от опасната болест отне живота на около 1700 души от август миналата година досега.
Властите в Конго се опасяват, че заразата може да се пренесе и в съседните държави Уганда и Руанда.
Генералният директор на Световната здравна организация призова международната общност да удвои усилията си в борбата с ебола.
Прочетете още
- 09:00 Александър Сано: Културата е битка за оцеляването ни като нация ВИДЕО
- 15:00 Жена сигнализира за измама с цените при сергии за продажба на череши в София
- 11:25 Огнен ад в Пловдивско! Стихията изпепели ферма, щетите са огромни СНИМКИ
- 18:00 Войната на пътя има верига от съучастници - от фиктивните прегледи до липсата на контрол