В разгара на летния туристически сезон министърът на туризма Николина Ангелкова ще председателства Националния съвет по туризъм, а заседанието му ще се проведа в курорта „Златни пясъци”.
Очаква се да бъдат набелязани още мерки за решаване на проблемите в туристическия сектор. В заседанието ще участват както представители на институциите, така и на туристическите сдружения и националните курорти.
Преди дни министър Ангелкова обяви, че летният сезон не е отписан, а отливът на туристи е бил очакван тази година с оглед на ранните записвания.
По думите ѝ проблемът със скъпите цени на чадърте и шезлонгите у нас е само на конкретни места, а на повечето плажове цените варират между 3 и 5 лв.
Прочетете още
- 09:00 Александър Сано: Културата е битка за оцеляването ни като нация ВИДЕО
- 15:00 Жена сигнализира за измама с цените при сергии за продажба на череши в София
- 17:00 Деца превърнаха „Витошка" в изпитателна писта с въже и тротинетка ВИДЕО
- 18:00 Войната на пътя има верига от съучастници - от фиктивните прегледи до липсата на контрол