Софийска районна прокуратура привлече към наказателна отговорност 42-годишен мъж, шофирал след употреба на алкохол.
На 01.09.2025 г. около 01,35 ч. обвиняемият К.Т. управлявал лек автомобил, марка „Сузуки", по ул. „Вечерница" в гр. Нови Искър с концентрация на алкохол в кръвта си над 0,5 на хиляда, а именно – 3,62 на хиляда, установено с техническо средство „Алкотест Дрегер 7510". Деянието е извършено, след като К.Т. е бил осъден за идентично деяние и е бил в изпитателен срок.
По случая се води досъдебно производство за престъпление, за което се предвижда наказание „лишаване от свобода".
Предвид възможността да извърши друго престъпление, К.Т. е задържан за срок до 72 часа.
Предстои да бъде внесено искане в съда за определяне на мярка за неотклонение „задържане под стража".
Прочетете още
- 20:36 Зловещи разкрития за смъртта край Лъвов мост: Спор, бутане и трима в ареста СНИМКИ
- 13:41 След смъртта на ученик: гимназия в Сопот отмени връчването на дипломите
- 16:50 Тапа на „Тракия": две катастрофи и проливен дъжд блокираха движението към Пловдив СНИМКИ
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО