Мнимият кинезитерапевт от Варна, представящ се като д-р Коларов, излезе от пловдивския арест.
56-годишният мъж, чието истинско име е Малин Конаров, бе арестуван в Пловдив след серия нерегламентирани терапии, които предлагал на пациенти в различни градове в страната, припомня TrafficNews.bg.
Хванаха мним кинезитерапевт без диплома, "лекувал" пациенти в Пловдив
Само преди дни той е пуснат на свобода, но срещу сделка с прокуратурата.
Припомняме, че Конаров бе задържан в Пловдив преди броени дни. Според разследващите той няма медицинско образование, но въпреки това е „лекувал“ хора с тежки операции, травми и хронични заболявания. Във Фейсбук профила му са качени десетки видеа с пациенти – от деца до възрастни хора на по 100 години, като във всички клипове лицето му остава скрито.
В последния му пост е било обявено, че ще бъде в Пловдив от 11 до 14 август, но вместо да се върне във Варна, където поддържал кабинет, е бил задържан от полицията. Въпреки ареста му, страницата му в социалната мрежа продължава да съобщава, че практиката във Варна работи.
Прокуратурата обвини мъжа, представял се за кинезитерапевт, арестуван е по време на процедура
Малин Конаров получи своето наказание преди дни. Той е сключил споразумение с Районна прокуратура, като е признал изцяло вината си. За тези си нерегламентирани действия, Конаров получи обаче само глоба. Той е освободен от наказателна отговорност и санкциониран с финансова глоба в размер на 1500 лева.
След като е внесъл сумата, мнимият лекар е освободен и се е прибрал обратно във Варна.
Прочетете още
- 20:36 Зловещи разкрития за смъртта край Лъвов мост: Спор, бутане и трима в ареста СНИМКИ
- 13:41 След смъртта на ученик: гимназия в Сопот отмени връчването на дипломите
- 16:50 Тапа на „Тракия": две катастрофи и проливен дъжд блокираха движението към Пловдив СНИМКИ
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО