Осъдиха 16-годишен тийнейджър за проявена жестокост към коте на публично място и в присъствието на други две непълнолетни лица. Разследването започнало след подадени множество сигнали в Районната прокуратура в Габрово за публикуван във Facebook видеоклип.
На 25 август миналата година в Севлиево младежът проявил жестокост към 3-месечно коте, което ударил със сила в пътната настилка и причинил смъртта му, посочват от прокуратурата, цитирани от DarikNews.
Деянието било извършено на публично място. Въпреки непълнолетието си, тийнейджътрът е могъл да разбира свойството и значението на извършеното и да ръководи постъпките си, твърдят от държавното обвинение.
Наложено му е наказание пробация за срок от една година с пробационни мерки - задължителна регистрация по настоящ адрес, задължителни периодични срещи с пробационен служител и 100 часа обществено полезен труд за срок от една година.
Направените по делото разноски в размер на 1881,44 лева, равняващи се на 964,85 евро, също следва да бъдат заплатени. Делото е приключило след одобрено от съда споразумение.
Прочетете още
- 20:36 Зловещи разкрития за смъртта край Лъвов мост: Спор, бутане и трима в ареста СНИМКИ
- 13:41 След смъртта на ученик: гимназия в Сопот отмени връчването на дипломите
- 16:50 Тапа на „Тракия": две катастрофи и проливен дъжд блокираха движението към Пловдив СНИМКИ
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО