Младежите, обрали магазин за бижута в Дупница, остават за постоянно в ареста.
Това реши на заседание днес съдът в Дупница, след като прокуратурата поиска най-тежкото наказание за обвинямите - момчета на 16 и 18 години.
В хода на разследването по делото е установено, че на 26.08.2025 г. от витрина на магазин за златна и сребърна бижутерия в гр. Дупница обвиняемите отнели златни накити на стойност 11 140,10 лева.
За извършване на деянието те използвали скутер без регистрационни табели, като при пристигането си пред търговския обект задействали устройства, отделящи дим. Незабавно след отнемане на подложка със златните изделия двамата напуснали местопрестъплението.
Действията по досъдебното производство продължават под надзора на прокуратурата.
Младежите, обрали магазин за бижута в Дупница, познавали добре обекта
Прочетете още
- 20:36 Зловещи разкрития за смъртта край Лъвов мост: Спор, бутане и трима в ареста СНИМКИ
- 13:41 След смъртта на ученик: гимназия в Сопот отмени връчването на дипломите
- 16:50 Тапа на „Тракия": две катастрофи и проливен дъжд блокираха движението към Пловдив СНИМКИ
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО