Трима от обвиняемите за незаконния дом за възрастни в село Ягода излязоха от ареста днес срещу парична гаранция.
Напомняме ви, че общо шестима бяха обвинени след като настанените в нелегалния хоспис бяха изведени дехидратирани и недохранени.
Срещу гаранция от по 3 000 лева бяха освободени синовете на собственика Мариян Желев и Димитър Димитров.
Баща им - Валентин Желев остава в ареста. Двамата отказаха да говорят пред екип на bTV.
Мълчание запази и хигиенистката Господинка Станева, която беше пусната срещу 1000 лева гаранция. Без мярка беше освободена санитарката Севдалина Лазарова.
773 души са починали в нелегалните домове в Ягода за 5 години
Задържана под стража заедно със собственика остава медицинската сестра Динка Ангелова.
Прочетете още
- 20:36 Зловещи разкрития за смъртта край Лъвов мост: Спор, бутане и трима в ареста СНИМКИ
- 13:41 След смъртта на ученик: гимназия в Сопот отмени връчването на дипломите
- 16:50 Тапа на „Тракия": две катастрофи и проливен дъжд блокираха движението към Пловдив СНИМКИ
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО