Под парична гаранция от 10 000 лв. е освободен шофьорът на линейка, блъснал 66-годишен пешеходец в Симеоновград. По-късно пострадалият почина, съобщиха от Окръжна прокуратура-Хасково. Обвиняемият няма предишни криминални прояви, уточниха още от обвинението, съобщи БТА.
Напушен с канабис е бил шофьорът на линейката, убила мъж в Симеоновград
Припомняме, че инцидентът стана на 4 ноември пред Спешното отделение в града при маневра на специализирания автомобил на заден ход. Блъснатият паднал и ударил главата си, съобщиха от Областната дирекция на МВР в Хасково. Ден по-късно от прокуратурата допълниха, че пострадалият мъж е починал на път за болницата и повдигнаха обвинение към шофьора на линейката, който беше задържан за 72 часа.
От държавното обвинение уточниха, че кръвната проба, дадена от водача на линейката, е реагирала положително на канабис.
Прочетете още
- 20:36 Зловещи разкрития за смъртта край Лъвов мост: Спор, бутане и трима в ареста СНИМКИ
- 13:41 След смъртта на ученик: гимназия в Сопот отмени връчването на дипломите
- 16:50 Тапа на „Тракия": две катастрофи и проливен дъжд блокираха движението към Пловдив СНИМКИ
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО