Мъртвопиян бургазлия се натресе с "Фолксваген"-а си в "Мерцедес"-а на 22-годишен мъж от Пещера.
Катастрофата е станала късно вечерта в района до бл. №30 в ж.к. "Славейков".
На място пътните полицаи установили, че "Пасатът", с бургаска регистрация, управляван от 46-годишен, допуснал ПТП с "Мерцедес"-а, с пазарджишка регистрация, управляван от 22-годишен от Пещера.
Водачите на двата автомобили са тествани за употреба на алкохол, като апаратът отчел положителна проба за бургазлията - 2,63 промила.
Водачът отказал да даде кръв за химичен анализ, съобщи Флагман. Задържан е за 24 часа. По случая е образувано бързо производство.
Прочетете още
- 20:36 Зловещи разкрития за смъртта край Лъвов мост: Спор, бутане и трима в ареста СНИМКИ
- 13:41 След смъртта на ученик: гимназия в Сопот отмени връчването на дипломите
- 16:50 Тапа на „Тракия": две катастрофи и проливен дъжд блокираха движението към Пловдив СНИМКИ
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО