Силите на жандармерията остават в Сливен и селата до края на годината, съобщиха от МВР. При последната проведена операция на 10 и 11 декември четири екипа, сформирани съвместно от полицията в Сливен и жандармеристи от Бургас, са извършвали обходи в циганския кв.“Надежда“ в областния град и малките населени места от общината.
Проверени са 196 лица, 126 автомобила. Извършен е контрол на криминално проявени лица и такива, склонни към противоправни деяния. Съставени са били 12 акта и 30 фиша по Закона за движение по пътищата. В хода на операцията екипите са реагирали на 4 сигнала за междусъседски скандали в „Надежда“, на участниците са били съставени протоколи.
Операцията се провежда с цел опазване на обществения ред и противодействие на конвенционалната престъпност.
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 20:00 С пистолет към главата: Историята на пловдивчанка след брутална агресия ВИДЕО
- 22:50 Твърдения за агресия в Пловдив: Младеж с тротинетка е изритал баща на Гребната база ВИДЕО
- 21:00 „Дайте IBAN да преведа за найлони": Шофьор избухна с ироничен апел към общината