10-годишно момче от център за настаняване от семеен тип в Благоевград грабна нож и заплаши питомците на дома и персонала, няма ранени, предаде БГНЕС. Инцидентът станал към 19 ч. снощи в социалния дом на ул. „Хайдукови” в Благоевград. По време сервирането на вечерята, детето, което живее в дома заедно с брат си, грабнало нож от кухнята и започнало да го размахва срещу останалите обитатели на центъра и персонала. След това пък заплашвало, че ще се самоубие.
Ножът му е отнет от служител в социалното жилище, а детето заведено на преглед в МБАЛ-Благоевград. Докато то било на преглед, брат му започнал да буйства, вследствие на което е счупено стъкло на входната врата на центъра за настаняване. Има съмнения, че 10-годишният питомец на дома, преди да се прибере, е пушел марихуана, което е предизвикало агресията му. Същото дете е проблемно, като и друг път е проявявало такава. След медицинския преглед е върнато в социалния дом.
Прочетете още
- 19:00 Скрита камера разкри практика, за която всички говорят. Сигнализирахме институциите ВИДЕО
- 17:00 Стана ясно кой е убиецът от "Лъвов мост", познавал и работил с жертвата
- 18:00 Кърлеж и години лутане: Майка разтърси мрежата с разказ за лаймска болест при дете
- 18:45 Едра градушка и наводнени улици в Лом, дървета са съборени във Видин ВИДЕО+СНИМКИ