Десет младежи от пловдивски вузове ще се борят за Студент на годината, най-много са от Медицинския университет. Общо около 90 кандидатури от цялата страна са постъпили до крайния срок, който изтече в събота вечерта, съобщи Яна Вангелова, зам.- председател на Националното представителство на студентските съвети.
Конкуренцията ще е най-жестока в социалните, стопанските и правните науки, които по тази причина тази година ще са в отделни раздели. Така категориите стават общо 14. Освен студент на годината в различните направления, отново ще бъдат избрани също чуждестранен студент и младеж с най-голям принос към работата на студентските съвети.
Много от претендентите не успели да подготвят навреме документите си и от вузовете звъняха с молба да ги внесат със закъснение, каза още Вангелова. По тази причина организаторите ще удължат срока – до края на седмицата или до края на месеца.
Кандидатите трябва да са завършили успешно първи курс. Представят резюме и CV, като прилагат и допълнителни сертификати, грамоти, дипломи и отличия. Условието е те да са получени в периода от 1 октомври 2014-а до 30 септември тази година. Иска се също уверение от вуза за успеха през миналата учебна година, както и за общия от всички курсове.
Призьорите ще бъдат определени от комисия в началото на декември, а церемонията по награждането ще е в края на годината.
Прочетете още
- 15:11 Пазарджиклия заседна на пясъка на плаж в Халкидики, дърпаха го с багер СНИМКИ
- 11:00 "Ако Емрах кихне, става новина": Тони Стораро изригна след нарушението на сина си в Созопол
- 17:13 Загиналата на пешеходната пътека във Велико Търново е съпруга на известен художник
- 14:00 Случаят „Балогун" показва колко тънка е границата между футбола и властта