Адвокатите на Ахмед Муса, който беше осъден на една година затвор при по-лек режим, съветвали него и семейството му да осъдят държавата, предаде bTV. Екипът на телевизията имаше уговорка за разговаря с Ахмед Муса пред дома му в Пазарджик, но той така и не се появи.
Роднините му нямат намерение да съдят държавата, защото искат да се спре шума около Муса, който описват като правоверен мюсюлманин.
Делото срещу Ахмед Муса и негови сподвижници, познато с името „делото срещу пазарджишките имами” продължи осем години. Муса и 12 други имами бяха обвинени в проповядване на антидемократична идеология и насаждане на омраза на религиозна основа.
12-те сподвижници на Муса бяха освободени от наказателна отговорност.
През 2014 г. Муса беше признат виновен, а преди дни Пловдивският апелативен съд го осъди на една година затвор, която той няма да излежи, тъй като вече е лежал в затвора три години по друго обвинение.
Прочетете още
- 10:00 "Разполагах с под секунда": Камикадзе пое в насрещното на АМ Струма, едва не предизвика смъртоносно меле
- 21:00 8 учтиви начина да откажем покана за събитие
- 09:00 Градусите скачат, а с тях и рискът за колата: как да подготвим автомобила за екстремните жеги
- 08:00 Eдин от основните митове за опасностите от кафето е развенчан