Годишните награди на Съюза на българските журналисти се превърнаха в парад на бившите агенти на комунистическата Държавна сигурност.
Шефката на Съюза - Снежана Тодорова (агент "Виолета"), бе номинирала за приза "Йосиф Хербст" Кеворк Кеворкян (агент "Димитър") и Даниела Кънева, друга журналистка с принадлежност към службите според официалните решения на Комисията по досиетата.
Спечели Кеворкян.
В знак на несъгласие с агентурната компания от "Бивол", обявени за сайт на годината, отказаха да си получат статуетката.
Това не помрачи настроението на събралата се за церемонията публика, сред която можеха да бъдат забелязани и други видни ченгета от комунистическо време, маскирани днес като политолози и коментатори.
Прочетете още
- 09:00 Александър Сано: Културата е битка за оцеляването ни като нация ВИДЕО
- 15:00 Жена сигнализира за измама с цените при сергии за продажба на череши в София
- 17:00 Деца превърнаха „Витошка" в изпитателна писта с въже и тротинетка ВИДЕО
- 18:00 Войната на пътя има верига от съучастници - от фиктивните прегледи до липсата на контрол