Левски 2014 и Академик Бултекс 99 бяха в основата на един от най-интересните и оспорвани двубои през сезона в НБЛ, а за да бъде излъчен победител в този трилър бяха необходими не едно, а цели две продължения, като след техния край победата отпътува към Пловдив. Това се случи след 106:105 за един от по-добре представящите се отбори в баскетболния ни елит този сезон.
В редовното време резултатът бе 85:85. Трилърът продължи и в първия овъртайм, завършил при 97:97. Успеха на пловдивчани донесе американецът Шахид Дейвис. Най-новото попълнение на пловдивчани реализира успешна стрелба 3,4 секунди преди сирената.
Сънародникът му Оскар Белфийлд бе най-полезен за победителите с 27 точки, 7 борби и 11 асистенции. Шакир Смит добави 20 точки, а с 16 се отличи Джордан Семпъл.
За "сините" капитанът Павел Иванов вкара 31 точки, Веселин Веселинов добави 29, а с 15 се отличи Станислав Славейков.
По този начин пловдивчани излизат втори във временното класиране с баланс 14-6, докато левскарите остават девети с 4-17. В следващия кръг Академик Бултекс 99 гостува на Ямбол, а "сините" на Балкан.
Прочетете още
- 13:01 Силна експлозия или трус? Загадъчен тътен разтревожи Пловдив и региона
- 12:02 В памет на Кристиян: Ден на траур обявиха в гимназията в Сопот
- 13:41 Пореден инцидент! Камион отнесе мантинела, озова се в насрещното ВИДЕО
- 16:00 Нов скандален въпрос около трагедията на АМ „Тракия": Бащата на Сияна посочи вещото лице