"Няма да коментирам решение на съда." Това заяви лаконично пред ПИК Алексей Петров, след като стана ясно, че Специализираният наказателен съд окончателно го е оправдал по всички обвинения и слага край на съдебната сага по делото "Октопод". Бившият съветник в ДАНС бе категоричен, че и този път няма да направи изключение от принципа си да не коментира решенията на Темида.
Както съобщихме, съдът призна Алексей Петров за невинен по всички обвинения.
Заедно с още няколко души той бе обвинен за участие в организирана престъпна група за рекет и изнудване, както и за разгласяване на държавна тайна. Делото започна през 2010 година, когато бившият съветник в ДАНС беше показно задържан в дома си. Тогава Петров определи ареста като "политическа репресия".
Прочетете още
- 09:00 Александър Сано: Културата е битка за оцеляването ни като нация ВИДЕО
- 15:00 Жена сигнализира за измама с цените при сергии за продажба на череши в София
- 17:00 Деца превърнаха „Витошка" в изпитателна писта с въже и тротинетка ВИДЕО
- 18:00 Войната на пътя има верига от съучастници - от фиктивните прегледи до липсата на контрол