Жителите на три асеновградски села - Червен, Долнослав и Горнослав, излязоха на протест тази сутрин заради режим на водата.
Преди три години е направен ремонт на ВиК мрежата в района за 1,3 млн. лв., но въпреки това селата са на воден режим от началото на юли.
Освен това графикът за пускане на водата не се спазва, оплакват се жителите на село Червен. Те се запасяват с бутилки и легени, но и това не помага.
Според ръководителя на ВиК - Пловдив Антон Гълъбов проблемът е в прекомерно изразходване на вода в трите села. Водоизточникът е с определен капацитет и от него се снабдяват шест села, уточни той.
По думите на Гълъбов ефектът от ремонта за 1,3 млн. лв. е, че след него няма аварии.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив