Атлетик Билбао обърна Селта от 0:1 до 2:1 в мач от 36-ия кръг на Примера дивисион. С това баските изпревариха галисийците в класирането и имат с точка повече от тях – Атлетик е пети с 58 точки, а Селта шести с пункт по-малко. Мачът започна добре за гостите от Селта, които поведоха в 13-ата минута с гол на Фабиан Ореяна, който бе намерен чудесно от Марсело Диас. В 38-ата минута обаче се стигна до дузпа в полза на Атлетик, заради нарушение на Густаво Кабрал в пеналта. Наказателният удар бе превърнат в гол от Адурис за 1:1. Само две минути по-късно се стигна до ново нещастие за Селта – бе изгонен Кабрал с втори жълт и червен картон, а това улесни съперника през второто полувреме. Така се стигна до 72-ата минута, когато Иняки Уилямс намери отлично Раул Гарсия и той зарадва 42 362 зрители по трибуните на новия „Сан Мамес“ за крайното 2:1. Коментирай