Женският ни национален отбор по хандбал победи с 32:28 тима на Узбекистан и остана в битката за титлата на Междуконтиненталния турнир “Чалъндж Трофи”. В невероятно оспорван и напрегнат двубой момичетата на Христо Коев и Веселина Златева показаха страхотен характер през втората част, за да стигнат до обрат, след като губеха на почивката. Българките изиграха слабо първо полувреме, в което изпуснаха много чисти положения, което пък даде шанс на азиатките да водят в резултата почти през цялата част. В края нашите момичета успяха да наваксат изоставането, но тогава пък в помощ на Узбекистан се включи сенегалската съдийска двойка. Така след 16:15 Узбекистан поведе в резултата. След подновяването на играта двата отбора си разменяха голове, но в средата на полувремето България успя да поведе в резултата. Нашите дръпнаха в резултата в последните 5 минути и логично след 32:28 спечелиха втората си победа в турнира. Преди това българките надиграха Сенегал с 35:28 и загубиха с 22:26 от Гваделупа. Невероятен мач за България направи Лора Сарандева, която вкара страхотните 17 гола. Глория Павлова и Милена Великова добавиха по 4. С победата България запази шансове да спечели турнира. За целта нашите трябва да вземат двубоя с абсолютния аутсайдер Нова Зеландия утре от 20,00 часа и да чакат убедителна победа на Узбекистан над Гваделупа. Именно островитянките са лидери в класирането с 3 победи от три мача и могат да загубят първото място при “въртележка” утре. В мъжката схема нещата са ясни. Мач преди края отборът на Фарьорски острови е непоклатим от първото място. Островитяните спечелиха с убедителна игра и трите си мача, включително с 27:24 над Кабо Верде днес. В другият мач Таити загуби от Узбекистан с 31:39 и също няма как да се включи в битката за трофея. Резултатите от днес:
 Фарьорски острови - Кабо Верде (мъже) 27:24
 Нова Зеландия - Сенегал (жени) 15:35
 Узбекистан - Таити (мъже) 39:31
 България - Узбекистан (жени) 32:28