Българският дух е жив и все още владее душите и сърцата на младите хора у нас. На поредното доказателство за това стана свидетел репортер на Glas.bg днес на Главната улица в Пловдив. Под показалато се слънце група ученици, в компанията на уличен музикант с цигулка, изпяха химна на България. Нежните гласове на момичетата накараха десетки забързани минувачи да се спрат, а тези ,които не го направиха дълго вървяха с поглед вперен в децата и с наострен към тях слух.
Иначе уличният музикант с цигулка в ръка е Георги Димитров. Първите топли дни изкараха пловдивчани на улиците, а една от най-веселите атракции е двегодишното куче Тера, голдън ретрийвър, което вие глас под съпровод на цигулката на Жоро. Стопанинът на Тера е най-впечатляващият уличен артист в Пловдив, вече достатъчно познат. Георги Димитров свири Моцарт, облича се като Моцарт и преди време компанията му беше един котарак. Сега обаче е в нов етап, който определено радва минувачите и ги кара да се събират около него.
Прочетете още
- 20:36 Зловещи разкрития за смъртта край Лъвов мост: Спор, бутане и трима в ареста СНИМКИ
- 13:41 След смъртта на ученик: гимназия в Сопот отмени връчването на дипломите
- 16:50 Тапа на „Тракия": две катастрофи и проливен дъжд блокираха движението към Пловдив СНИМКИ
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО