Барселона е уязвим без своя капитан Андрес Иниеста. Статистиката е безапелационна в това отношение. Каталунците имат три загуби от началото на сезона във всички надпревари, а 32-годишният футболист не е започнал като титуляр в нито един от тези двубои. Иниеста не започна като титуляр в мача срещу Алавес, а се появи в игра едва за последните 26 минути от срещата и не успя да помогне на своя отбор. В момента капитанът на Барселона се възстановява от контузия и не взе участие при поражението с 1:3 от Манчестър Сити на „Етихад“. Капитанът на каталунците получи тежка контузия в дясното коляно при победата с 3:2 като гост на Валенсия. Той бе сменен още в 14-та минута на срещата от Иван Ракитич. След направените медицински изследвания на Иниеста в Барселона стана ясно, че халфът има частично разкъсване на външни връзки на дясното коляно. Футболистът се подложи на подробни изследвания след завръщането на отбора в Барселона, които потвърдиха травмата на играча. 32-годишният испански национал ще бъде извън терените между 6 и 8 седмици. Коментирай