Барселона не е същият отбор без Лионел Меси в своя състав. Това показват резултатите от началото на сезона. Аржентинецът не взе участие в четири от петте мача, в които „блаугранас“ допусна грешни стъпки през настоящата кампания. Лионел Меси се появи в игра едва в 60-та минута при загубата от Алавес с 1:2 от третия кръг на Примера дивисион. Меси бе сменен при равенството 1:1 срещу Атлетико Мадрид в петия кръг на Ла Лига, а „дюшекчиите“ изравниха минути след смяната на аржентинския футболист. Лео не взе участие при загубата с 3:4 от Селта Виго заради контузия. Меси игра 90 минути при загубата с 1:3 при гостуването на Манчестър Сити от Шампионската лига. Заради неразположение Лионел Меси не взе участие при равенството 0:0 срещу Малага от 12-ия кръг на Ла Лига. Коментирай