Барселона с Александър Везенков в състава си постигна първа победа в Евролигата, след като спечели със 78:72 домакинството си срещу полския Желона Гура. Александър Везенков започна в стартовата петица, а за времето, което остана на паркета отбеляза 3 точки и направи 1 асистенция. Каталунците загубиха в първата среща, но успяха да спечелят първото си домакинство в групата. Барселона започна силно мача и имаше инициативата до края на срещата, но в последните минути можеше да допусне изненадващ обрат. Седем минути преди края на мача Барселона водеше с 66:58 точки. Полският тим обаче успя да поведе със 71:68 две минути преди края. В заключителните секунди на мача последваха силни изяви на Томаш Саторански, който се оказа ключът към крайния успех за Барселона. Най-резултатен за „блаугранас“ бе Самардо Самуелс, който завърши с 23 точки, 6 борби и 1 асистенция. Хуан Карлос Наваро и Томаш Саторански добавиха по 10 точки. Чехът записа и 4 асистенции.