Близо 5 км бордюри в с. Крислово ще боядиса Ботаническата банда на община „Марица“. Атаката стартира от центъра на 28 юли, четвъртък, в 8,30 ч., съобщи кметът на селото Димитър Андреев. В нея участват 17 тийнейджъри на възраст от 12 до 19 г., които тръгват по улиците въоръжени с четки и с бяла боя. Те са облечени с фланелки с надпис „Паркът на Ботаническата банда на община „Марица“. Младежи в действие“.
Идеята за участието на младите хора в обществени акции се появила на общоселско събрание, проведено наскоро. Малко останах изненадан, че инициативата беше така широко подкрепена от тийнейджърите, които се включват с огромно желание да подобрят средата, в която живеем всички ние, вместо да гонят модните сега „Покемони“, заяви Андреев. Той добави, че тя се реализира със съдействието на общинските съветници от „Народен съюз“ в общината Йорданка Змиярова и Иван Стойков. Надписът на фланелките им подсказва, че следващата акция ще бъде в парка, където ще бъдат освежени пейките, каза кметът.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив