Надпис с текст "Не пипайте земята ни, да не ви пипнем НИЕ!" се появи на изхода на село Брестовица, в посока вилната зона Брановщица, където ще започват проучвателни действия на местността с цел изграждане на кариера и добив на "подземни богатства", видя репортер на Glas.bg.
Както вече ви съобщихме, фирма "Бултем" ООД е получила разрешение от Министерството на енергетика за въпросните сондажи. Миналият петък кметът запозна местните жители с надвиснала опасност над селото и какво следва оттук нататък.
Концесионерът ще разполага с парцел от от 406 декара (405.962) на разстояние 1,5 км от селото. Кариера в такава близост ще бъде изключително вредна за здравето на местните, както и за състоянито на тeхните лозя, категорични са брестовичани.
Разрешението на министерството атакувано във ВАС от местното кметство, Община Родопи и екоорганизация. Предстои общо събрание на селото в най-кратък срок, на което официално всички да бъдат запознати с казуса.
Местни жители заявиха пред Glas.bg, че няма да се противопоставят само със законови средства, ако се налага.
Прочетете още
- 19:00 Скрита камера разкри практика, за която всички говорят. Сигнализирахме институциите ВИДЕО
- 22:00 Новата вълна, която пренареди картите: Как Филип и Венци от New Wave Music събраха Анелия и Деси Слава
- 18:00 Кърлеж и години лутане: Майка разтърси мрежата с разказ за лаймска болест при дете
- 18:45 Едра градушка и наводнени улици в Лом, дървета са съборени във Видин ВИДЕО+СНИМКИ