Държавното дружество „Булгаргаз“ иска ново поскъпване на "синьото гориво" от началото на следващата година. Компанията ще поиска скок на цената от януари 2019 година с 4,98% спрямо текущата, влязла в сила през октомври. В левова стойност това означава поскъпване с малко над 2 лева, предаде БГНЕС.
Газовият доставчик мотивира увеличението с по-високите доставни цени на природния газ от внос, както и на по-високия курс на щатския долар спрямо лева. В официалното съобщение се казва, че прогнозната цена е към 08.11.2018 г. и не е окончателна.
Окончателното предложение на “Булгаргаз“ ще бъде внесено в КЕВР на 11.12.2018 г.
Прочетете още
- 09:00 Александър Сано: Културата е битка за оцеляването ни като нация ВИДЕО
- 15:00 Жена сигнализира за измама с цените при сергии за продажба на череши в София
- 17:00 Деца превърнаха „Витошка" в изпитателна писта с въже и тротинетка ВИДЕО
- 18:00 Войната на пътя има верига от съучастници - от фиктивните прегледи до липсата на контрол