В предателство към Брекзит бе обвинена британският премиер Тереза Мей от свои съпартийци, предаде Скайнюз.
Членове на Консервативна партия събраха достатъчно подписи, за да поискат вот на недоверие към правителството в Камарата на общините (долната камара на парламента в Лондон) да се гласува. Според Устава на управляващата Обединеното кралство политическа формация предложението за вот недоверие се внася, ако искането бъде подкрепено с подписите на най-малко 15% от депутатите. За гласуването се обявиха 48 от 317-те парламентаристи.
Вътрешнопартийният бунт срещу премиера бе запален след като на заседание на 14 ноември кабинетът прие проектоспоразумение с Брюксел за излизането на Обединеното кралство от ЕС. Според опонентите на Мей документът е отстъпление от твърдия Брекзит (прекратяване на свободното движение на хора, стоки и капитали между Острова и останалите 27 членки на блока).
На този етап Мей не е коментирала искането на съпартийците си.
Прочетете още
- 19:00 Скрита камера разкри практика, за която всички говорят. Сигнализирахме институциите ВИДЕО
- 17:00 Стана ясно кой е убиецът от "Лъвов мост", познавал и работил с жертвата
- 18:00 Кърлеж и години лутане: Майка разтърси мрежата с разказ за лаймска болест при дете
- 18:45 Едра градушка и наводнени улици в Лом, дървета са съборени във Видин ВИДЕО+СНИМКИ