Сърбия провежда на най-мащабните военни учения от 38 години насам, предаде местният в. Блиц.
В информацията на министерството на отбраната в Белград се посочва, че във "Векът на победителя" участват около 8000 войници и офицери, около 600 единици наземна бойна техника, както и 24 самолета и хеликоптера. Маневрите започнаха на 5 ноември, а техният финал е планиран за 11 ноември. В неделя много страни по света ще отбележат стогодишния юбилей от края на активните бойни действия в Първата световна война.
Ученията се провеждат по почти цялата територия на балканската страна. Маневрите са най-мащабните от времена на управлението на Йосип Броз Тито. Той почина през 1980 г.
Прочетете още
- 09:00 Александър Сано: Културата е битка за оцеляването ни като нация ВИДЕО
- 15:00 Жена сигнализира за измама с цените при сергии за продажба на череши в София
- 17:00 Деца превърнаха „Витошка" в изпитателна писта с въже и тротинетка ВИДЕО
- 18:00 Войната на пътя има верига от съучастници - от фиктивните прегледи до липсата на контрол