Катя Лерца е жената, блъснала полицая Делян Палазов в събота край Лаута, стана ясно вчера. Униформеният бе част от охраната на "Народен събор Пловдив" и почина на място след фаталния удар. Веселието пък бе прекратено заради трагичния инцидент. Служителят на реда спирал друга кола, когато видял джип "Киа" да се движи бързо. Вдигнал палката, но Катя не могла да спре на подадения сигнал и колата връхлетяла върху Палазов.
Лерца е собственичка на фирма, занимаваща се с търговска дейност. Преди това е работила за голяма парфюмерийна компания. Пробата за алкохол на жената е чиста. Тя е задържана за 72 часа с прокурорско разпореждане.
Съседите от кооперацията на ул. "Даме Груев" описват Катя Лерца като много добър и отзивчив човек. Вчера те бяха в потрес от случилото се.
Полицаят Делян Палазов ще бъде погребан утре в 11 часа на Централни гробища. Колегите му вече започнаха благотворителна акция в помощ на почерненото семейство.
Прочетете още
- 15:11 Пазарджиклия заседна на пясъка на плаж в Халкидики, дърпаха го с багер СНИМКИ
- 11:00 "Ако Емрах кихне, става новина": Тони Стораро изригна след нарушението на сина си в Созопол
- 17:13 Загиналата на пешеходната пътека във Велико Търново е съпруга на известен художник
- 14:00 Случаят „Балогун" показва колко тънка е границата между футбола и властта