Първа градска болница ще получи 1 милион лева от община Пловдив, за да бъдат обновени кабинетите и медицинската апаратура.
Медиците от МБАЛ "Свети Мина" сами ще посочат кандидат за зам.-директор, тъй като болницата ще се обединява с МБАЛ "Свети Пантелеймон", а на 14 септември в Общинския съвет ще се разглежда преструктурирането.
ДКЦ 6 ще се премсти в сградата на Първа градска. Това съобщи кметът Иван Тотев, след като в Общината бяха проведени две срещи с представителите на МБАЛ "Свети Мина".
Медицинският персонал ще остане да работи в същата сграда на ул. " Иван Вазов".
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 19:00 „Ще ви разкажем играта!": Осили, кърлежи и джунгла до колене изкараха хората извън нерви
- 18:45 Русинова след трагедията на АМ "Тракия": Днес убихме две деца с некомпетентност и безхаберие