Откъде си? – пита Динко мигранта.
От Афганистан – отговаря чужденецът и казва, че се е запътил към Германия.
Динко иска да знае защо този млад афганистанец иска в Западна Европа, а не в собствената си държава.
Имаме война, казва афганистанецът.
Не, нямате – оспорва Динко. В Сирия има война. А вие просто нямате работа и пари в Афганистан, добавя той и предупреждава – Моля, не стойте в България.
Афганистанецът се чуди – защо?
Ами, защото….добавя Динко – „аз ще ви убия някой ден…Така че, моля не стойте тук“.
...
Само едно не е ясно в цялата картинка – защо се налага Динко, Перата и сие да върши тази работа?
Не трябваше ли интитуциите да знаят – кой влиза в България, кой не бива да влиза, кой идва от война, кой просто търси икономически просперитет и културна експанзия на Запад?
Трябваше.
Но институции такава работа вече няколко години не вършат.
А, както знаем дори от физиката и Закона за запазване на енергията – нищо не изчезва в природата, само се преобразува… От липсващите институции към доброволните отряди.
И динковците.
Вижте видеото:
https://www.facebook.com/Dinko.Valev.Yambol/videos/1705924639706456/
Прочетете още
- 11:57 Шофьорът е бил с телефон в ръка преди фаталната катастрофа на "Тракия"
- 11:00 „Как да научим бебето да пази общинската собственост": Наръчник за старозагорски майки
- 12:41 Виждали ли сте Никол, близките ѝ я търсят СНИМКА
- 14:00 Куриер или нарушител? Спор за паркиране завърши с обвинение за удар по автомобил