Борусия Дортмунд нанесе първа загуба на Жозе Моуриьно начело на Манчестър Юнайтед, макар и в неофициален мач. Във втората си контрола през лятото „червените дяволи“ отстъпиха с 1:4 от „жълто-черните“, за които с 2 попадения се открои Гонсало Кастро. Сред голаджиите за немския тим бяха още новото попълнение Осман Дембеле и обичайният заподозрян от миналия сезон Пиер-Емерик Обамеянг. Голът на утехата за „червените дяволи“ вкара бившият играч на Борусия Хенрих Мхитарян. В хода на срещата доста ясно си пролича, че двата тима се намират в различни етапи от подготовката си, како „червените дяволи“ се намират едва в началото. Рано-рано в хода на мача германците започнаха да диктуват темпото и определено действаха по-остро и на по-високи обороти. Логичното се случи в 20-ата минута, когато вратарят Сам Джонстоун се намеси зле при далече удар и това даде два шанса за добавка. Джонстоун спаси първата на Обамеянг, но при втората Кастро стреля над застаналия на голлинията Фил Джоунс – 1:0. Шестнадесет минути по-късно Борусия получи правото да изпълни дузпа заради игра с ръка на Антонио Валенсия. Левият защитник нескопосано опита да пресече опит за центриране, като топката срещна лявата му ръка. С изпълнението на наказателния удар се зае Обамеянг, който показа хладнокръвие и стреля в средата – 2:0. След паузата Моуриньо извърши четири промени, като пусна далеч по-опитния Серхио Ромеро на вратата, ала и това не помогна. В 57-ата Дембеле загатна за потенциала си, като отмъкна топката от играч на Юнайтед в центъра на терена и се устреми към вратата. Пред наказателното поле младият французин с рязък финт свали Маркос Рохо на земята, след което последва кинжален шут до близката греда, който ромеро само изгледа – 3:0. Само две минути по-късно „червените дяволи“ намалиха резултата. Хуан Мата добре избяга от засадата и получи в дълбочина сам срещу вратаря. Испанецът не се подвоуми, а продължи вляво за Мхитарян, който без проблем вкара на празна врата – 3:1. Голът отприщи вълна от смени в Борусия, като в 62-ата минута Томас Тухел смени цели 8 от полевите си играчи. Моуриньо също отговори с 3 смени, а финалният гол падна 4 минути преди края. Това бе истински шедьовър от Гонсало Кастро, който получи от Мориц Лайтнер и отправи чудовищен шут от 23 метра по диагонала, а топката влетя в горния десен ъгъл – 4:1. Коментирай