Академик Бултекс 99 Пд записа втора загуба в шампионата на Националната баскетболна лига. Пред пълните трибуни на зала Строител пловдивският тим отстъпи драматично на Черноморец със 103:100. Гостите на практика играха без центрове, тъй като двамата на този пост са напуснали отбора през седмицата. В основата на успеха им бе невероятно точната стрелба от зоната за трите точки - 19 успешни от 35 опита или 54.3 процента. За сравнение процентът на домакините бе 35.8 - 10 успешни от 28 опита. Най-добър за победителите бе капитанът Константин Коев, който наниза 8 тройки от 12 опита и бе най-резултатен в мача с невероятните 33 точки. Божко Йовович бе най-добър за Академик с 27 точки, Васил Михайлов добави 21, Васил Кьосев - 16. Черноморец поведе още от началото и се оттегли с аванс от 7 точки на почивката. Академик постоянно гонеше съперника и дори в последната четвърт успя да поведе с точка, но точната далечна стрелба на бургазлии продължи до самия край. В следващия кръг пловдивският тим гостува на Черно море. Разочарован съм. Може би имаше малко подценяване, ние сме си виновни за загубата, а не толкова точната стрелба на Черноморец. Играхме много слабо в защита. Трябваше още в началото на затворим мача, да играем за публиката. Играхме под нивото ни. Във всеки мач ще излизаме за победа, независимо кой е насреща, каза един от най-добрите в тима на Академик Васил Кьосев. тагове Академик