Целта на вълнолома е да разбива вълните. Разходките по него са страничен проблем. Когато има 5 бала вълнение е опасно и не могат хора да се разхождат там. Това каза Ангел Забуртов, ген. директор на ДП „Пристанищна инфраструктура“.
Той изрази изумлението си от факта, че след 110 г. на това съоръжение сме се докарали да имаме нужда от обучение за призиви за безопасност при 5 бала вълнение и, че трябва районът да се обезопаси. „Може телевизията да обучи хората, че като има опасност трябва да носят отговорност за действията си. „За мен вината е на родителите, които оставят децата си, които не могат да взимат самостоятелни решения, да се разхождат на вълнолом“, каза Забуртов. „При 5 бала вълнение е безразсъдно да се разхождаш на вълнолом“, категоричен бе той.
Ангел Забуртов отбеляза, че това е любимо място за разходки на варненци. „Освен превенция и да възпитаме децата си да носят отговорност и да не подценяват риска, друго не може да се направи“.
На въпрос дали съоръжението не може да се обезопаси, той заяви: „Как да обезопасиш съоръжение, което е предназначено да разбива вълни. Нека местните хора отговорно да кажат къде са виждали да има парапет на вълнолом“.
Прочетете още
- 18:00 Жена твърди, че кучета от автомивка във Варна са нападнали нея и домашния ѝ любимец
- 17:00 "Обичаше всички": Застреляха обгрижвано куче в Пловдивско, търсят стрелеца
- 16:00 Любовта удря като гръм през май! Тези 3 зодии срещат съдбовния човек
- 20:15 "Водни боички издържат повече": Пловдивчани недоволстват от нова пътна маркировка СНИМКИ