На места цените на дървата за огрев вече надхвърлят 100 лева за кубик. Въпреки това, дървесината все още е най-предпочитаният и най-евтиният вариант за отопление през зимата.
След дървесината, на второ място потребителите предпочитат въглища и брикети, но и цените за тон също не са ниски, съобщава Нова телевизия.
"Всяка година става по зле – цените вървят нагоре. Донбаските въглища започнаха да се увеличават пак. Миналата година достигнаха цени от 410-420 лева за тон”, коментира Анка Топалова, която търгува с дърва и въглища.
Прочетете още
- 13:01 Силна експлозия или трус? Загадъчен тътен разтревожи Пловдив и региона
- 12:02 В памет на Кристиян: Ден на траур обявиха в гимназията в Сопот
- 13:41 Пореден инцидент! Камион отнесе мантинела, озова се в насрещното ВИДЕО
- 16:00 Нов скандален въпрос около трагедията на АМ „Тракия": Бащата на Сияна посочи вещото лице