Британска бомба от Втората световна война е станала причина за най-голямата евакуация в следвоенна Германия до момента. Тази сутрин дома си в града са напуснали 60 хил. души. Специалните служби щателно евакуират периметъра. Сапьорите се готвят да започнат обезвреждането на боеприпаса, което ще започне след обяд, предаде Deutsche Welle,. Опасната находка е направена във вторник, 29 август по време на строителни дейности. Бомбата с маса 1,8 тона съдържа близо 1500 килограма взривни вещества. В зоната на евакуация в радиус 1,5км., освен жилищни сгради попадат и сградата на полицейското управление на Франкфурт, както и няколко болници, предава Фокус.
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 19:00 „Ще ви разкажем играта!": Осили, кърлежи и джунгла до колене изкараха хората извън нерви
- 18:45 Русинова след трагедията на АМ "Тракия": Днес убихме две деца с некомпетентност и безхаберие