Британска бомба от Втората световна война е станала причина за най-голямата евакуация в следвоенна Германия до момента. Тази сутрин дома си във Франкфурт са напуснали 60 хил. души. Специалните служби щателно евакуират периметъра.
Сапьорите се готвят да започнат обезвреждането на боеприпаса, което ще започне след обяд, предаде Deutsche Welle, пише Фокус.
Опасната находка е направена във вторник, 29 август по време на строителни дейности. Бомбата с маса 1,8 тона съдържа близо 1500 килограма взривни вещества. В зоната на евакуация в радиус 1,5км., освен жилищни сгради попадат и сградата на полицейското управление на Франкфурт, както и няколко болници.
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 19:00 „Ще ви разкажем играта!": Осили, кърлежи и джунгла до колене изкараха хората извън нерви
- 18:45 Русинова след трагедията на АМ "Тракия": Днес убихме две деца с некомпетентност и безхаберие