Франция и Хърватия се готвят да изживеят своята еуфория на финала на най-гледаното първенство на планетата – Мондиала в Русия.
В родния град на звездата на хърватския национален отбор – Марио Манджукич, цари огромно вълнение. Местни жители разказаха пред Нова тв, че бащата на футболиста черпил целия град след историческия двубой срещу Англия, който изпрати „шахматистите” на големия финал в Москва.
Стотици французи пък се събраха в парка край Айфеловата кула за генерална репетиция за тържествата, които се надяват, че ги очакват в неделя вечер.
Мерките за сигурност в Париж са особено засилени. Властите предупреждават, че ако „петлите” спечелят купата, по улиците на града може да излязат повече от 1 милион души.
Прочетете още
- 15:11 Пазарджиклия заседна на пясъка на плаж в Халкидики, дърпаха го с багер СНИМКИ
- 19:01 Нова звезда на винената карта на България: Семейна изба печели отличие след отличие
- 17:13 Загиналата на пешеходната пътека във Велико Търново е съпруга на известен художник
- 17:00 Русинова: Докато държавата работи до 17:30 ч., камионите убиват денонощно