Българският национал Андрей Гълъбинов записа 90 минути за своя Новара, който победи с 4:1 Трапани в последен мач от 18-ия кръг на Серия Б. Гълъбинов изигра добър мач и се отчете с асистенция за четвъртия гол на своя тим. На практика всичко най-интересно на „Стадио Силвио Пиола“ се случи в последните 20 минути, в които паднаха и петте попадения. В 73-ата минута резултатът бе открит след точно изпълнение от дузпа на Феличе Евакуо, който бе влязъл в игра само минута по-късно. Симоне Ризато обаче изравни резултата 2 минути по-късно. Автогол на Паскуале Фацио върна аванса на Новара в 78-ата минута, а второ попадение на Евакуо в 86-ата минута сложи точка на спора. Крайното 4:1 оформи Лоренцо Дикман в 89-ата минута след асистенция на Гълъбинов. В класирането Новара е на четвърто място с 34 точки, а Трапани е на 10-а позиция с 10 по-малко. Свали си приложението на Gong.bg – за ANDROID – за iOS