Германският вицеканцлер Зигмар Габриел бе похвален, но и критикуван, след като показа среден пръст на крайнодесни протестиращи, предаде Асошиейтед прес.
Пуснат снощи в интернет видеоклип показва Габриел да прави жеста на пренебрежение към групичка неонацисти в централния германски град Залцгитер в петък.
Кадрите показват десетина крайнодесни протестиращи с плакати, на които се отправят обвинения срещу канцлера Ангела Меркел, че е "предател на расата си" и се възхвалява починалият баща на Габриел, който е бил убеден нацист.
Отначало лидерът на левоцентристката Германска социалдемократическа партия се смее на демонстрантите, след което им показва среден пръст и им обръща гръб, пише БТА.
В социалните медии някои хора разкритикуваха поведението на Габриел, но мнозина го похвалиха за реакцията.
Прочетете още
- 13:00 „Кръв и чест" тръгва от Пловдив преди 23 години. Защо полицията я вижда чак сега?
- 16:31 С белезници и под охрана: ето как изведоха задържаните неонацисти в Пловдив СНИМКИ
- 19:14 Странна седмица - гледахме нагоре за затъмнение, за падащи звезди и за дронове. Видяхме и неонацисти
- 14:32 Трагедия край Пловдив! Прегазиха млад мъж при опит да изтеглят джипа му