Лацио изглеждаше много близо до победата срещу Сампдория, но гол в добавеното време на двубоя донесе равенството 1:1. Двубоят на „Олимпико“ бе последен от 16-ия кръг в Серия А, а резултатът надали устройва някой от отборите. Със сигурност обаче гостите ще са по-доволни, тъй като в последния възможен момент отскубнаха една точка. До 78-ата минута играта в Рим бе равностойна като все пак гостите бяха тези, които стигнаха до по-опасните положения. 12 минути преди края обаче Алесандро Матри, който малко по-рано влезе на мястото на Мирослав Клозе, откри резултата. Голаджията засече центриране в наказатеното поле на Стефан Раду и с глава от близко разстояние реализира във вратата на Емилиано Вивиано за 1:0. В 87-ата минута Антонио Кандрева пък пропусна възможност да удвои аванса на своя тим. Така се стигна до третата минута на добавеното време, в която Ервин Жуканович отправи перфектен пряк свободен удар, за да вкара за крайното 1:1. В класирането Лацио е на 12-а позиция с 20 точки, а Сампдория е на 16-о място със 17. Свали си приложението на Gong.bg – за ANDROID – за iOS